Lajmi Fundit
Lajme Shqip, te fundit, Gazeta Online, balkan, Informacione

Donald Trump zbulon formulën e trajtimit të koronavirusit

Tre shtete amerikane me një popullsi në total prej 70 milionë banorësh kanë vendosur detyrimin për të qëndruar në shtëpi. Kalifornia e nisi të premten pasuar nga shteti i Nju Jorkut dhe Ilinoisit këtë fundjavë.

Ndërkohë po përgatiten të bëjnë të njëjtën gjë, shtetet e Konektikatit dhe Oregonit. Presidenti amerikan Donald Trump në një postim në twitter sugjeron formulën e trajtimit të koronavirusit.

“Hidroksilklorokina ( ilaci anti-malarje) dhe Azitromicina, të marra së bashku, kanë një shans të madh për të qenë një nga ndryshuesit më të mëdhenj të lojës në historinë e mjekësisë.”-shkruan shefi i Shtëpisë së Bardhë.

32 viktima jane regjistruar kete te diele ne SHBA ndersa ne total numri ka shkuar ne 288. Sa i takon pacienteve pozitiv, shifra ka shkuar tashme ne 24 mije e 150.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.