Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Ndalim-qarkullimi, blindat e ushtrise dalin ne rruget e Tiranes

Përveç policisë se shtetit, në terren kanë zbritur edhe Forcat e Armatosura të Ushtrisë. Nga kjo e premte, ata do të monitorojnë çdo lagje të Tiranës, ku do të konstatojnë çdo shkelje të qytetarëve ndaj rregullave të vendosura nga qeveria për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Efektivët e Forcave të Armatosura janë vendosur në 5 pika kryesore në kryeqytet dhe do të mbështesin Policinë e Shtetit në zbatimin e të gjitha rregullave dhe masave të urdhëruara deri më tani nga qeveria në luftën kundër Covid-19.

🔴 TIRANË – USHTRIA DO TË VIHET E GJITHA NË MBROJTJE TË POPULLIT NGA NJË PAKICË FARE E VOGËL INDIVIDËSH TË PAPËRGJEGJSHËM, TRADHËTARË TË VËRTETË, QË MUND TË NA BËJNË HATANË DHE NUK DUHET TË LEJOHEN NË ASNJË MËNYRË TË MARRIN NË QAFË MIJËRA E MIJËRA TË PAFAJSHËM, E T’U SJELLIN VUAJTJE TË MËDHA DHJETËRA MIJËRA TË TJERËVE😡🔴 DUHET T’I NDALIM ME ÇDO KUSHT DHE DO TË PËRDORIM ÇDO MJET, DERI NË HEQJEN E PLOTË TË LIRISË NËSE NUK DO TË TËRHIQEN URGJENTISHT NGA RRUGA E TYRE QORRE👊🔴 POPULLI NUK I’A KA BORXH ASNJË INDIVIDI TRADHËTINË NË KËTË PËRPJEKJE KOMBËTARE PËR JETËN E NJERIUT🇦🇱

Gepostet von Edi Rama am Freitag, 20. März 2020

Ministria e Mbrojtjes paralajmëron të gjithë qytetarët që nuk respektojnë fashat oraret dhe masat e bëra publike, se do të veprohet përmes masave administrative përkatëse të publikuara ditët e fundit.

Vetëm të enjten, u gjobitën me 100 mijë lekë të vjetra 234 këmbësore dhe janë bllokuar 75 automjete.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet