Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

“Ndihesha i pathyeshëm”, 29-vjeçari me koronavirus në Itali: Nuk e mendoja kurrë se do më prekte

“Ndihesha i pathyeshëm, mendoja se ishte thjesht një grip, por pastaj ndjeva mushkëritë e mia të lodhura dhe kështu telefonova menjëherë ambulancën. Ishte momenti më i keq i jetës sime|.

Kështu e nis historinë e tij 29-vjecari Mattia, i shtruar në spitalin në Trento sepse rezultoi pozitiv ndaj koronavirus.

“Unë i kërkoj të gjithë moshatarëve të mi të mos dalin nga shtëpitë, të respektojnë rregullat sepse infektimi është shumë i shpejt dhe mund të godasë të gjithë”- ka thënë 29-vjeçari.

Kujtojmë që në Itali numri i të infektuarave me koronavirus është rritur në mënyrë të frikshme, duke shkuar në mbi 33 mijë të infektuar, nga ku 3405 kanë humbur jetën.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet