Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Tronditet sërish Juventusi, kampioni i botës rezulton pozitiv ndaj koronavirusit

Rasti i dytë pozitiv ndaj koronavirusit në shtëpinë e Juventusit. Pas Daniele Ruganit, është Blez Matuidi ai që pas testeve ka rezultuar pozitiv ndaj COVID-19. Lojtari gjendet prej 11 marsit në izolim vullnetar dhe do të mbehet nën mbikqyerje. Aktualisht është mirë dhe nuk shfaq asnjë simptomë.

Në orët në vijim do të bëhen tampone të tjera te Juventusi. Mauricio Sarri po punon nga shtëpia me video që i përpunon në distancë me stafin e tij dhe ua jep lojtarëve për të vijuar regjimin deri kur të jenë në gjendje për të zbritur në fushën e lojës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.