Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

“Na mbylli emisionet i gjati”, Arian Cani shperthen ndaj Edi Rames

Qeveria miratoi një akt normativ, i cili ka për objekt përcaktimin e masave të veçanta, me qëllim parandalimin e përhapjes së koronavirusit në vend.

Në një nga masat e këtij akti normativ parashikohen dhe sanksione për televizionet. Sipas kësaj mase transmetimet audiovizive me më shumë se dy persona në të njëjtën studio televizive dënohen me gjobë në masën 1 milion lekë ose mund të rrezikojnë bllokimin e transmetimit.

Pas këtij vendimi, moderatori Arian Çani ka reaguar me një status në faqen zyrtare të emisionit të tij “Zonë e lirë”. Çani i drejtohet Ramës duke u shprehur i indinjuar për këtë masë.

Çani shkruan: “Na mbylli I Gjati na mbylliiiii… Ka 20 vjet qe e pret kete dite… Putain… Bravo Ramses! Bravo o Faraon i Egjiptit !!! Tani je qe je, futi nje te mbyllur dhe rrjeteve sociale diarre dhe fli i qete… Te erdhi dita dhe e meriton.

Ke luftuar per kete dite… Jepi Rams. Merr hak fort. Askush s’e ka mendjen ne keto kohe kolerash. Madje shumica e banoreve idiote dhe analfabete te ketij katundi, do gezohen pa mase. Jepi Ramses Faraoni… Godit fort. Déguelasse!”

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.