Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Serbet sulmojne autobusin me pasagjerë kosovarë

Një autobus i linjës Kosovë-Austri, është sulmuar nbëmjen e së mërkurës më 11 mars, në “Velika Pllanë të Serbisë, teksa po kalonte transit nëpër territorin e shtetit fqinj.

Autobusi me pasagjerë kosovarë dhe linjë të rregullt është sulmuar nga serbët të cilët kanë gjuajtur me gurë.

Lajmin e ka bërë të ditur, deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci.

Ai përmes një shkrimi në Facebook, ka shprehur shqetësimin lidhur me rastin.

”Para pak minutave është sulmuar në “Velika Pllanë” të serbis, autobusi i linjës Kosovë-Austri i kompanisë “Zhitia” përderisa po kalonte tranzit nëpër territorin e shtetit fqinj, Serbisë.

Autobusi që ishte me udhëtar kosovar dhe linjë e rregullt është sulmuar nga serbët të cilët kanë gjuajtur me gurë.”

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet