Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Masat e reja kundër koronavirusit, Roma zgjohet e shkretë, monumentet pa turistë

Një qytet i shkretë, me monumente pa turistë dhe rrugët e boshatisura. Kështu është zgjuar Roma sot, ku efektet e dekretit të ri të lëshuar nga Conte janë të prekshme.

Një e enjte shumë e ngjashme me një të diel gushti, me shumë pak makina përreth dhe transporti publik praktikisht i zbrazët.

Përpara Fontana di Trevi, një patrullë e policisë lokale po monitoron situatën, ndërsa një çift punëtorësh – me maskë në fytyrën – kalojnë sheshin për të arritur në vendin e ndërtimit të afërt. E njëjta situatë përpara monumenteve të të gjithë kryeqytetit, nga Piazza Navona e deri te Piazza Venezia.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet