Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Greqi, konfirmohet viktima e parë nga koronavirusi

Greqia ka konfirmuar viktimën e parë nga koronavirusi.

Ministria e Shëndetësisë raporton se bëhet fjalë për një 66-vjeçar, i cili ishte infektuar me COVID-19.

Organizata Botërore e Shëndetësisë konfirmoi të mërkurën se numri i të prekurve ka shkuar në 99, ndërsa e shpalli përhapjen e koronavirusit pandemi.

Më shumë se 4.600 njerëz kanë humbur jetën nga virusi në të gjithë botës dhe mbi 125,000 të infektuar në 114 shtete.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet