Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Lufta ndaj Koronavirusit/ Edhe Hungaria shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Në kuadër të masave për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, Hungaria shpall gjendjen e jashtëzakonshme.

Të gjitha fluturimet nga Italia, Koreja Jugore, Irani dhe Kina do të ndalohen menjëherë. Po ashtu, janë mbyllur edhe universitetet dhe janë anuluar të gjitha organizimet që mbledhin qindra pjesëmarrës në ambiente të mbyllura dhe të hapura.

Këto masa do të mbesin në fuqi deri në një njoftim të dytë.

Në Hungari janë shënuar 13 raste, ndërsa nuk është konfirmuar asnjë viktimë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet