Bardhi-Ramës: As gënjeshtrat ndaj qytetarëve dhe sulmi ndaj opozitës s’e mbulojnë paaftësinë e qeverisë

Politikë
Bardhi-Ramës: As gënjeshtrat ndaj qytetarëve dhe sulmi ndaj

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama. Teksa ka akuzuar Ramën dhe ministren Manastirliu se po gënjejnë publikisht njerëzit për koronavirusin, ka publikuar një video në lidhje me rastin e vdekjes së 73-vjeçares sot në Durrës nga koronavirusi.

Bardhi thekson se është fakt që qeveria shpërndau 1.2 milionë maska të skaduara për personelin shëndetësor.

REAGIMI I BARDHIT

Edi Rama dhe Ogerta Manastirliu po gënjejnë njerëzit për situatën reale të koronavirusit. Dëshmia në video e nxjerr zbuluar propagandën e rrezikshme të qeverisë!

Është fakt që qeveria shpërndau 1.2 milionë maska të skaduara për personelin shëndetësor.

Është fakt që qendrat shëndetësore dhe shumica e spitaleve nuk kanë mjetet e duhura për të përballuar situatën.

Është fakt që e moshuara në Durrës, që u nda nga jeta, u mbajt në dhomë për disa ditë me pacientë të tjerë.

As gënjeshtrat ndaj qytetarëve dhe as sulmi ndaj opozitës nuk e mbulojnë dot paaftësinë dhe mungesën e përgatitjes së qeverisë.

Shikoni vetë më poshtë sesi dalin sheshit gënjeshtrat e qeverisë për rastin fatal në Durrës.?

https://www.facebook.com/gazment.bardhi/videos/10221760519311910/?t=0

ME TE LEXUARAT