Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

U helmua nga alkooli që e përdornin kundër koronavirusit, vdesin 44 persona në Iran

IRAN

44 persona kanë vdekur në Iran nga alkooli që përdornin për t’u mbrojtur kundër koronavirusit. Në Khuzestan, Alborz dhe Kermanshah personat kanë përdorur alkool për t’u mbrojtur nga koronavirusi por u helmuan dhe për pasojë edhe ndërruan jetë.

Madje në Khuzestan tashmë numri i të vdekurve nga alkooli është më i lartë (36) se numri i të vdekurve nga vetë koronavirusi (18). Irani si një shtet islamik e ka të ndaluar alkoolin me përjashtim të disa minoriteteve që nuk i përkasin fesë muslimane.

Në rastin në fjalë personat që kanë ndërruar jetë u helmuan nga “Bootleg Liquor”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet