Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Seri vjedhjesh në Itali, kapet “skifteri” shqiptar, në kërkim bashkëpuntorët

Policia italiane ka arrestuar nje shqiptar ndersa tre bashkëpuntorët e tij te cilet janë shpallur në kërkim, të akuzuar për një sërë vjedhjesh të realizuara.

Mediat italiane bëjnë me dije se vetëm në një hark kohor prej 15 ditësh në vend janë regjistruar 16 vjedhje.

I ndaluari është një 20 vjeçar shqiptar identiteti i të cilit nuk bëhet me dije. Ndërkohë në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar sende të vjedhura me shifrën e 100 mijë eurove.

Banda funksiononte në zonën e Bergamos dhe vjedhjet bëheshin zakonisht në të njëjtën kohe, veçanërisht në orët e vona të pasdites.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet