Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Zv.kryeministri jep alarmin per permbytje: Lumi Shkumbin po del nga shtrati!

Zëvendëskryeministri Erjon Braçe dha alarmin këtë të shtunë se Lumi Shkumbin rrezikon të dalë nga shtrati.

Përmes një postimi në “Facebook”, ai u bëri thirrje banorëve që t’u binden urdhrave dhe të largohen menjëherë.

“Lumi Shkumbin po del nga shtrati! Çdo banor i fshatrave Cermë e Sipërmë, Proshkë, Cermë Pasha, Cermë Shkumbin, Sulzotaj, ti bindet urdhrave të kryepleqve dhe policisë per tu larguar vetë dhe çdo kafshe, mjete nga toka e argjinaturës së lumit-buza e lumit deri në argjinaturë! Menjëherë! Bindjuni urdhrave të autoriteteve!”

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet