Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Trafik heroine dhe kokaine, ‘shkatërrohet’ grupi shqiptar i trafikut të drogës në Europë

Një grup trafikantësh droge nga Shqipëria është goditur nga policia gjermane dhe ajo norvegjeze.

Grupi ishte i përfshirë në trafikun e drogës në këto dy vende.

Operacioni me pesë të arrestuar, tre në Gjermani dhe dy në Norvegji, është mbështetur nga agjencia europiane ‘Eurojust’.

Gjatë hetimeve dhe kontrolleve intensive, në një makinë rrugës për në Norvegji janë gjetur 27 kg heroinë dhe 1 kg kokainë.

Nga Eurojust bëhet me dije se është ushtruar kontroll edhe në disa banesa të tjera duke gjetur edhe më shumë sasi droge.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet