Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Aksidenti tragjik, 8 futbollistë humbin jetën

Një aksident me permasa tragjike ka ndodhur në Guinea.

Autobusi i klubit të futbollit Etoile de Guinee, ka pësuar një aksident të rëndë ku për pasojë 8 futbollistë kanë mbetur të vde kur, ndërsa 17 persona të tjerë janë plagosur.

Aksidenti ka ndodhur ditën e djeshme, në dalje të qytetit Mamou, rreth 250 kilometra në lindje të kryeqytetit Conakry, aty ku është edhe baza e klubit të Etoiles.

Kjo ngjarje e rëndë është aks identi i dytë f atal që përfshin një skuadër futbolli nga Guinea, pasi më 30 janar u regjistruan tre vi ktima në një tjetër ak sident, ku u përfshi ekipi i Wakriya AC.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet