Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Francë, treni del nga shinat, të paktën 20 të plagosur

Një tren i shpejtësisë së lartë ka dalë nga shinat përgjatë linjës Strasburg-Paris.

Të paktën 20 persona kanë mbetur të plagosur, mes të cilëve një në gjendje të rëndë. I plagosuri në gjendje në rëndë është drejtuesi i Tgv.

’Për disa sekonda treni ngadalësoi shpejtësi duke u drejtuar në njërën anë’, ka thënë një dëshmitar, i cituar nga rrjeti i lajmeve i BFM-TV.

Policia ka nisur një hetim për të zbuluiar shkakun e këtij aksidenti.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet