Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Itali, coronavirusi infekton kryetaren e bashkisë së Piacenzas

Edhe kryetarja e bashkisë së Piacenzas, Patrizia Barbieri, është infektuar me koronavirus.

Qytetarja e parë, që mban edhe postin e presidentes së Provincës, ka rezultuar pozitive ndaj tamponit dhe ndodhet në izolim në shtëpinë e saj.

Ajo ka simptomat tipike të sëmundjes me temperaturë të lartë dhe kollë, por kushtet e saj shëndetësore nuk janë për momentin shqetësuese.

Deri tani numri i të infektuarve në Itali nga koronavirusi ka shkuar në 2706, ndërsa kanë humbur jetën 107, sipas raportin zyrtar të bërë sot pasdite nga autoritetet e mbrojtjes civile.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet