Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Avokatja e Edi Rames emerohet avokate e shtetit pas largimit te Artur Metanit

Enkeleda Mucaj, avokate e kryeministrit Edi Rama eshte emeruar me VKM ne detyren e Avokates se shtetit.

Qeveria publikoi pak minuta me pare vendimin qe emeron avokaten Enkelejda Mucaj ne detyren e avokates se shtetit, funksion qe kishte mbetur vakant pas emerimit te Artur Metanit ne Inspektoriatin e Larte te drejtesise ne janar te ketij viti. Lajmifundit.al citon se avokatja e re e shtetit ka perfaqesuar kryeministrin Edi Rama ne padite per shpifje qe ai ka ngritur ndaj perfaqesuesve te opozites ne gjykatat shqiptare vitet e fundit.

NJOFTIMI I QEVERISE:
V E N D I M PËR
EMËRIMIN E AVOKATIT TË PËRGJITHSHËM TË SHTETIT
Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 1, të nenit 21, të ligjit nr.10018, datë 13.11.2008, “Për Avokaturën e Shtetit”, të ndryshuar, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave

V E N D O S I:

Znj. Enkelejda Muçaj emërohet Avokat i Përgjithshëm i Shtetit.
Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet