Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Askush nuk është imun nga koronavirusi”, Italia mbyll shkollat e universitetet

Frika nga Autoritetet italiane, në kuadër të forcimit të masave kundër koronavirusit, ka mbyllur të gjitha shkollat dhe universitetet e vendit.

Vendimi në fjalë vlen deri në mes të marsit. Organizata Botërore e Shëndetit paralajmëron që të tregohet kujdes.

“Askush nuk është imun, vdekshmëria e virusit është 3.4%, pra më e lartë se gripi”, shkruan Tgcom. Ndërkohë, autoritetet gjermane kanë ngritur alarmin, ndërsa theksojnë se: “Jemi përballë një pandemie globale”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet