Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

U arrestua per korrupsion me Henri Cilin, biznesmeni perfundon ne spital

Del dokumenti i Prokurorise: Henri Çili mashtronte familjet e të dënuarve përjetë, përfitoi prona e mijëra euro

Biznesmeni i ndertimit Sait Fishta që u arrestua në kuadër të operacionit që çoi në pranga edhe Henri Çilin nuk ka dalë para gjykatës së Përmetit te dielen.

Mungesa e tij ne seancen per masat e sigurise, u argumentua me faktin se ai është shtruar në spital në Tiranë për arsye shëndetësore. Pe rkete aresye mesohet se Fishtës do i komunikohet masa e sigurisë nesër në spital në Tiranë, ku u shtrua pas arrestimit.

Henri Cili flet ne gjykate: Me arrestuat pa prova, nese kunati ka shkelur ligjin, te pergjigjet

Prokuroria ndryshon qendrim: Nuk ka pasur takim te Henri Çilit me zyrtar te larte te drejtesise

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet