Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Thellohet bilanci viktimave në Itali, por ka shpresë tek ata që janë shëruar

Rritet numri i viktimave në shtetin fqinj, kështu duke shkuar në 17 numri I viktimave nga koronavirusi në Itali.
Deri në orët e mesnatës janë shënuar 5 viktima të reja duke e rënduar bilancin e të vdekurve ngavirusi vdekjeprurës.

Ndërkohë numri i të prekurve ka shkuar në 653 persona.

Por ka edhe lajme të mira, duke qënë se është rritur në raport me një ditë më parë edhe numri i personave që kanë lënë spitalin pasi janë shëruar, plot 45 vetë gjatë ditës së enjte.

Gjithashtu, ka edhe sinjale konkrete për kthimin e jetes në normalitet, duke nisur që nga rihapja e sheshit të njohur “Duomo” në Milano e deri tek mundësia që në disa rajone të rihapen shkollat.

Ndërkohe Israeli ka bllokuar futjen e avioneve nga Italia.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.