Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit - Lajme te Fundit nga Shqiperia

Taksa, Kryeministri Johnson-Vuçiç: Do kërkojmë me ngulm heqjen e plotë të saj

Kryeministri britanik, Boris Johnson, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç.

Në telefonatë, siç bëhet e ditur në njoftimin për media të kryeministrisë britanike, deklarohet se kryeministri britanik ka mbështetur vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë poashtu ka mirëpritur heqjen e pjesshme të tarifave ndaj mallrave serbe.

“Kryeministri mbështeti rinisjen e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës. Ai mirëpriti tërheqjen e pjesshme të Kosovës të tarifave ndaj mallrave nga Serbia dhe inkurajoi reagim pozitiv. Ai tha se Britania e Madhe do të vazhdojë të kërkojë me ngulm heqjen e plotë të tarifave”, shprehet Johnson.

Në lidhje me situatën në Bosnjë e Hercegovinë, Johnsoni ka kërkuar nga Vuçiç të shfrytëzojë ndikimin e tij për të qetësuar tensionet.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.