Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Paralajmëron Bujar Leskaj: Nuk do të rikandidoj, të nisin procedurat për titullarin e ri të KLSH

Kreu i Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj, sot ka deklaruar nga Vlora se nuk do të kandidojë sërish për këtë post. Në analizën vjetore të KLSH në Vlorë, Leskaj u shpreh se ka dërguar kërkesën për moskandidim duke i kërkuar maxhorancës të nisë procedurat për titullarin e ri.

“Nuk do të rikandidoj. Kam dërguar kërkesën për mos kandidim. Të nisë mazhoranca procedurat për titullarin e ri të KLSH”, theksoi Leskaj.

Ndërkohë Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela u shpreh i gatshëm për një marrëveshje të re KLSH-Prokurori.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.