Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Mbyllet greva e urisë në Poçem, punëtorë marrin 3 paga nga 27 të prapambetura

Prej më shumë se dy javësh sot u mbyll greva e urisë edhe në Poçem. Sipas burimeve thuhet se ka nisur lëvrimi i 3 pagave, ndërkohë që punëtorët e nënstacionit elektrik dhe të pompimit në Poçem kanë deklaruar më herët se kanë 27 paga të prapambetura.

Nga ana e punëdhënësit iu janë premtuar 7 paga fillimisht dhe në muajt në vijim të tjerat.

Po kështu nga 1 marsi iu është premtuar nënshkrimi i kontratës me OSHEE dhe me Ujësjellësin. 14 punonjës ishin në grevë urie prej 16 ditësh për të kërkuar pagat e prapambetura. Ndërkohë kujtojmë se dje lanë grevën edhe punëtorët e uzinës së naftës së Ballshit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.