Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit - Lajme te Fundit nga Shqiperia

Koronavirusi, Dy pacient në Maqedoninë e Veriut arratisen nga spitali

Dy pacientë sot pasdite thyen një dritare dhe u arratisen nga spitali i Shtipit. Pacientët kishin ardhur nga Italia dhe ishin paraqitur në spital, konfirmoi ministri i MPB-së, Naqe Çulev.

Bëhet fjalë për një burrë nga Vinica dhe partnerja e tij shtetase kroate të cilët para disa ditëve erdhën nga Italia.
Burri ka pasur simptoma të koronavirusit, ndërsa së bashku me gruan janë dërguar në Shtip në njësinë infektive. Atje pacientët janë bërë agresiv dhe të dy kanë ikur pas që thyen dritaren.

Ata janë zbuluar se gjenden në shtëpinë e tyre në Vinicë, ku sëbashku me ekspertët nga Instituti për Shëndet Publik po përpiqen që t’i kthejnë në spital.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.