Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Braimllari: Qytetarët do ta çojnë në azil këtë qeveri propagandë

Ish-deputeti i LSI, Endrit Braimllari sot sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama.

Duke marrë shkas nga të dhënat zyrtare për numrin e azilkërkuesve shqiptarë, ai u shpreh se vetëm në 2019 ky numër ishte 22.9 mijë.

Sipas Braimllarit, ky numër i lartë vjen për shkak të qeverisjes që bën mazhoranca.

“Të dhënat nga Zyra Europiane e Azilanteve (EAS0), tregojnë që shifrat e azilkërkuesve nga vendi ynë janë në rritje: “Në vitin 2019 aplikimet për azil nga Shqipëria ishin 22.9 mijë”. Qeveria e propagandës, e paligjshmërisë, e dhunimit të Kushtetutës, e shkeljes së të drejtave të njeriut, e varfërisë nuk u ka lënë rrugë tjetër qytetarëve të vendit, vetëm rrugën e azilit. Qytetarët do të çojnë në azil këtë qeveri propagandë e cila po i varfëron çdo ditë dhe po i dhunon drejtpërdrejt të drejtat e tyre themelore.”

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.