Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Vettingu, KPA shkarkon anetarin e KLP Besnik Cani: Nuk deklaroi pasurine

Kolegji i Posacem i apelimit shkarkoi nga detyra anetarin e KLP, Besnik Cani.

Vendimu u shpall diten e sotme me 27 shkurt 2020. Ky vendim shkakton largimin nga detyra te nje anetari te KLP, pasi Cani ishte pjese e Keshillit te Larte te Prokurorise.

Sipas trupes gjykuese, Cani shkarkohet nga detyra per shkak te mosdeklarimit te sakte te pasurise.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.