Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Rritet bilanci i viktimave nga koronavirusi, shkon në 14 numri i të vdekurve në Itali

Rritet bilanci i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Itali. Mësohet se numri i viktimave ka shkuar në 14, ndërkohë që mbi 500 persona janë të prekur nga ky virus vdekjeprurës.

Ndërkohë, në Greqi ka shkuar në 3 numri i të prekurve, mes të cilëve një 38-vjeçare dhe fëmija i saj shfaq simptoma të lehta. Ndërsa rasti i tretë, është një grua nga Athina, e cila kishte qenë me herët në Itali.

Kujtojmë se rastet e para të personave të prekur nga koronavirusi janë shfaqur në Danimarkë, Norvegji, Estoni si dhe Rumani.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.