Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Meta e kallëzoi në SPAK, ministrja Gjonaj thyen heshtjen!

Pasi presidenti i Republikës, Ilir Meta dorëzoi kallëzim penal në SPAK për ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, me akuzën se ka shkelur kushtetutën, ka reaguar kjo e fundit.

Në një deklaratë për shtyp, Gjonaj u shpreh:

I duhej lënë presidentit koha për të ezauruar seritë e spektaklit për “grupin armiqësor”. Nuk iu përgjigjem fjalëve të padenja të presidentit. Presidenti ka krijuar një kauzë fiktive në funksion të kauzave politike. Deformimet faktike të këtij show presidencial janë mbresëlënëse. Presidenti ka një hall dhe ajo është reforma në drejtësi. Parashikimet ligjore për përzgjedhjen e anëtarëve të Kushtetueses janë të qarta.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.