Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Kina i trembet rikthimit të infeksionit, në karantinë ata që vijnë nga vendet me koronavirus

Tani është rasti i Kinës të karantinojë ata që vijnë nga vendet e prekura nga epidemia e koronavirusit por ende në vend ekziston frika se infeksionet mund të rikthehen.Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, numri i infeksioneve jashtë kufijve kinezë tani ka tejkaluar atë të epiqendrës së epidemisë.Mbi 80 mijë raste janë të diagnostikuar në pesë kontinente, me mbi 2800 vdekje.Në Europë Italia 528, 17 në Francë, 21 në Gjermani ku Ministri gjerman i Shëndetësisë Jens Spahn ka deklaruar se vendi po përballet me epidemi.Në nivel global, pas Kinës renditet Korea e Jugut me gati 1560 të infektuar kurse në iran janë regjistruar të infektuar 245 të infektuar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.