Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Gjykata e Posaçme konfirmon SPAK-un, sekuestron kompleksin Golden dhe pronat e Hajrajve në Shijak

Sot u dha vendimi per vendosjen nen sekuestro te pronave sekuestrimin te shtetasit Altin Hajri e konkretisht i kompleksit Golden Resort , ne Xhafzotaj , Pjeze , Durres. karburantit “ALT- OIL 2008” dhe i nje vile dy kateshe ne Pjeze Shijak Durres.

Vendimi u dha mbi bazem e nenit 19 te Aktit Normatin nr 1 date 31.01.2020 mbi si subjekt i ligjit ne kuader te procedimit nr. 475 si i dyshuar per veprat penale te parashikuara nga nenet 139 dhe 333 te KP. Vendimi i eshte derguar per ekzekutim Angjensise po sot dhe per njoftim shtetasit Drejtorit te Pergjithshem te Policise, Prokurorise se Posacme dhe shtetasit Altin Hajri.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.