Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Rritet ndjeshem numri i te prekurve nga koronavirusi ne Itali dhe France

Autoritetet kanë raportuar një rritje të mprehtë të numrit të çështjeve të konfirmuara gjatë 24 orëve të kaluara, shumica e tyre në rajonet e Lombardisë dhe Veneto.

Shifrat e fundit tregojnë se 12 njerëz kanë vdekur nga virusi, dhe aktualisht ka 400 raste të konfirmuara në të gjithë vendin.

Nderkohe një rast i ri i koronavirusit është konfirmuar në Francë duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve në 18.

Ministri i Shëndetësisë Olivier Véran tha se pacientja ishte gruaja e një burri që kishte testuar më parë pozitiv.

“Gjendja e saj shëndetësore nuk është shqetësuese, por padyshim që ajo është e shtruar në spital dhe e izoluar,” tha ministrja.

Deri më tani 2 persona kanë vdekur.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.