Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

“Nën një portokalle moj…” ‘çmend’ Gjermaninë, videoja që po bëhet virale

Kënga “Nën një portokalle moj” është një ndër më të preferuarat.

Kjo këngë kësaj here i ka ‘rrëmbyer’ zemrën edhe publikut gjerman. Në videon e bërë virale në rrjet shihet se si një orkestër gjermane që interpreton këngën popullore në një festival në Gjermani pëlqehet shumë.

Nga ana tjetër ovacionet e publikut nuk janë kursyer dhe shikohen teksa e kanë shoqëruar muzikën me duartrokitje. Për më shumë shikoni videon e mëposhtme.

Një Përshëndetje speciale nga Gjermania, nën interpretimin e një kënge Shqiptare të qytetit të Vlorës ❤️🇦🇱

Një Përshëndetje speciale nga Gjermania, nën interpretimin e një kënge Shqiptare të qytetit të Vlorës ❤️🇦🇱“Aromë Portokalli”Dëgjim të këndshëm👍Grupi quhet: Ballkan Band BukuriaI drejtuar nga Artisti dhe Klarinetisti: Ibrahim GunbardhiKëndon dhe shoqëron në Violin:Besa DervishiShumë faleminderit dhe mirënjohje Artistit tonë Ibrahim Gunbardhi për këtë prezantim dhe atmosferë të mrekullueshme!Pasi ju pareqet Gjermanëve këtë këngë nga Vlora, në fillim ata habiten se ç'është kjo Vlora?! Më pas ai u shpjegon se është qyteti Shqiptar ku ka lindur, dhe e përshkruan kaq bukur Jugun, Rivierën tonë fantastike, kodrat mbushur me agrume, portakallet dhe limonat.Në përmbyllje ju përkthen këngën që do t’ju këndoj!Ndërkohë ata magjepsen nga kjo atmosferë e jona!

Gepostet von Albania Spot am Montag, 24. Februar 2020

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet