Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Kaos në Kosovë, dënohet me burg presidenti FFK-se Agim Ademi!

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është ndëshkuar me 9 muaj burg me akuzën e kërcënimit dhe përfitimit financiar në rrugë joligjore. Ademi u akuzua se gjatë periudhës korrik-shtator 2012 në bashkëpunim me një shtetas tjetër Muarrem Ramën kanë kërcënuar Dritan Kadollin për të ofruar 30 mijë € ose një automjet “BMë X5” si favor për kryetarin e Asamblesë Komunale të Prishtinës Sami Hamiti.

Kjo aktakuzë është ngritur në bashkëpunim me Prokurorinë Themelore të EULEX-it dhe atë të Prishtinës. Vendimi ka ardhur saktesisht 1 muaj para se përfaqeuesja e Kosovës në futboll të zhvillojë ndeshjen e rëndësishme kundër Maqedonisë së Veriut, në play-offin e Nations League. Në ditet dhe javët në vazhdim pritet të mësohen hapat që do të ndërmarë kryesia e FFK-së në këtë drejtim.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.