Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Dallget e forta, dy tragete perplasen ne portin e Durresit

Dy tragete jane perplasur ne portin e Durresit si pasojë e erërave të forta dhe detit të trazuar, dy tragete janë përplasur mbrëmjen e kësaj të mërkure në portin e Durrësit.

Tragetet ishin të linjës Durrës-Bari dhe Durrës-Ankona.

Nga përplasja, nuk ka persona të lënduar apo dëme materiale.

Kjo ngjarje ka ndodhur në kushtet kur njëri prej trageteve ka qenë i ankoruar në Port, ndërsa trageti tjetër do të nisej për lundrim.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet