Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Zjarr në Vlorë, digjet një sipërfaqe me ullishte

Pak minuta më parë një zjarr i fuqishëm ka përfshirë kodrat e fshatit Risili në Vlorë.

Burimeve bëjnë të ditur se një sipërfaqe me ullishte është përfshirë nga flakët dhe është duke u djegur.

Era favorizon përhapjen e flakëve, ndërsa në vend kanë shkuar forcat zjarrfikëse. Fshati Risili është rreth 17 km nga Vlora.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet