Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Modelja shqiptare tregon si i shpëtoi koronavirusit, shoqja rezultoi pozitive

Modelja shqiptare Keisi Muça, jeton prej kohësh në Seul. Tregon se si i ka shpëtuar nga koronavirusi. E ftuar në studio, thotë se mikesha e saj ishte infektuar nga Koronavirusi pas një udhëtimi në Hong Kong. Ajo kishte ndjerë simptomat e para të një viroze gripale dhe pas vizitave ka rezultuar se është e prekur me Koronavirus, por fatmirësisht e kaloi virusin pas 8 ditësh.

“I bënë dy herë analizat. Herën e parë menduan se është thjesht një virozë. Kur i bënë analizat herën e dytë rezultoi pozitive. E futën në karantinë dhe ishte tërë kohën në kujdesin e mjekëve. Ajo u regjistrua si rasti i parë. Pas 8 ditësh çdo gjë kaloi”, tregoi Keisi.

Ndër të tjera, ajo shton se në aeroport çdo gjë ishte mëse në rregull. “Unë erdha para dy javësh, e kisha tranzitin nga Stambolli. Aty nuk kishte asnjë lloj shqetësimi, nuk përdornin maska. Maskat më shumë përdoren në Azi. Në aeroport çdo gjë ishte mëse në rregull. Ndërsa në aeroportin e Seulit, ka shumë rregulla, duhet të pastronim duart me dezinfektantë”, thotë modelja.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet