Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

“Mjekësia degë e vështirë”, Doktoresha Ceno: Ja pse rinia është e dyzuar mes Shqipërisë dhe Gjermanisë

Mjekja Marsela Ceno tregon për vështirësitë e profesionit të shëndetësisë.

Ceno theksoi se rinia ka të drejtën të ëndërrojë për më mirë dhe shpesh është e dyzuar mes Shqipërisë e Gjermanisë.

“Mjekësia është një degë e vështirë, sepse kërkon një gatishmëri fizike shumë të madhe. Në Gjermani prsh. duhet shumë kohë që të punosh. Nëse investon kaq shumë në punë, ke pak investim në jetë personale. Sigurisht që mosha e re dëshiron, ëndërron që të shkojë për studime në Gjermani. Pastaj varet nga personat, nëse ndihen mirë në Gjermani apo këtu”, tha doktoresha Ceno.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet