Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Cfare kane te perbashket 11 viktimat e deritanishme nga koronavirusi ne Itali?!

Rendohet bilanci, 11 viktima e 322 te prekur nga koronavirusi ne Itali, ushtria ruan “zonen e kuqe”

Italia shënoi 11 të vdekur nga koronavirusi. Bilanci i viktimave është rritur ndjeshëm vetëm mbrëmjen e të martës pasi kishim pasur 7 viktima në ditët e kaluara.

E perbashketa e te gjithe personave qe kane humbur jeten deri tani ka qene fakti se jane te moshuar dhe se kane pasur proleme te tjera shendetesore. Të martën në orën 18:00, komisioneri italian i shëndetesisë dhe përgjegjesi për situatën Angelo Borrelli deklaroi se 3 të moshuar të tjerë kishin humbur jetën në rajonin e Lombardisë.

Më pas në orën 19:12 listës së viktimave iu shtua edhe një grua e shtruar në një spital në rajonin e Venetos.

Pra, në total janë 11 viktima nga të cilët 9 në Lombardi dh3e 2 në Veneto.

Në të gjitha rastete viktimat janë të moshuar mbi moshën 65 vjec dhe në shumicën e rasteve me sëmundje të tjera.
Ndërkohe numri i te infektuarve, shtoi Borrelli, ka shkuar në 322.

Rastet e reja që i janë shtuar hartës së veriut të Italisë janë evidentuar në Liguria dhe ne jug ne Sicili.

Deri tani në krye të rajoneve më të prekura është Lombardia me 240 paciente, nga te cilet 28 jane shtuar nga paraditja e te martes deri ne mbremje.

Me pas vjen Veneto me 43 paciente , nga te cilet 5 jane shtuar që nga mengjesi i te martes.

Në Emilia Romanja jane 26 të infektuar ose 3 më shume në raport me bilancin e të martës paradite.

Tre raste te tjera janene Piemonte, tre ne Sicili gjate oreve te fundit, tre ne Lazio, 2 ne Toskana, 1 ne Liguria dhe 1 ne Alto Adige.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet