Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Tërmeti godet Italinë, ja sa ishte magnituda

Italia është goditur nga një tërmet me magnitudë 4.7 të shkallës Rihter.

Lëkundjet sizmike janë ndjerë këtë të hënë rreth orës 17:00. Epiqendra është regjistruar 58 km nga Katanzaro, në Jug të Italisë.

Nuk raportohet për persona të lënduar apo dëme materiale.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.