Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Neymar merr karton të kuq, mediat: Ndëshkimi ishte i qëllimtë

Makthet nuk kanë të mbaruar te Paris Sën Zhërmeni, ku ka përfunduar sërish braziliani Nejmar, që u ndëshkua me karton të kuq në fund të ndeshjes që PSG fitoi 4-3 me Bordonë. Ndëshkimi erdhi si pasojë një faull të parëndësishëm, ndaj në Francë bëjnë të ditur se prej 6 vitesh ai nuk i humbet Karnavalet e Rios dhe hamendësojnë se ai karton i kuq ka qenë i qëllimshëm për t’i dhënë mundësinqë të fluturojë drejt e në shtëpi.

Nejmar u nxeh për një të verdhë të padhënë kundrejt Sabalit, që kishte mbajtur nga fanalle dhe në aksionin pasardhës reagoi keq duke marrë të verdhën e dytë.

Duke ditur zakonet festive të Nejmarit, shumë prej mediave dhe të tifozëve kanë dyshuar për këtë të kuq, ndërsa ky i fundit kishte mohuar më herët se do të shkonte në shtëpi për të evituar aludimet.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.