Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit - Lajme te Fundit nga Shqiperia

Masat per koronavirusin ne Kakavije/ Mjekja: Nuk ka asnje rast te dyshuar

Edhe në pikën kufitare të Kakavijës janë shtuar kontrollet për udhëtarët që vijnë nga vendet e huaja. Kristina Haxhi mjeke epidemiologe në spitalin e Gjirokastrës thotë se shërbimi është 24 orë ndërsa thekson se deri më tani nuk ka asnjë rast të dyshuar.”Në pikën e kalimit kufitar të Gjirokastrës është vendosur shërbimi 24 orë. Deri tani nuk kemi raste të dyshuara. Masat që do të marrin janë monitorimi 24 orë i personave. Do i matet temperatura mjekësore. Deri në këtë momente nuk është vendosur akoma se ku mund të jetë karantina, por normalisht në një vend afër, jo në spital”, u shpreh mjekja.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.