Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Lindi me koronavirus nga e ëma, foshnja shërohet plotësisht pa marrë asnjë mjekim

Një foshnje, e cila lindi e sëm urë me koronavi rus në Whan, pasi e ëma ishte e in fektuar, ka rritur të shërohet.

Foshnja, vetëm 17-ditëshe, është shëruar pa marrë asnjë mjekim, duke shënuar pacientin më të ri që mposhti vi rusin në Kinë.

Vajza u transferua në spitalin e fëmijëve në Whan sapo lindi, pasi u zbulua se kishte vi rusi.

Ajo kishte një inf eksion në sistemin e frymëmarrjes dhe dëmtim të vogël të miok ardit, por arriti tja dilte.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.