Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Koronavirusi vret një tjetër person, shtate viktima në Itali

Letra e mjekut italian ben namin ne rrjet: I dashur femije, pse s’duhet t’i frikesohesh koronavirusit

Autoritetet njoftuan se koronavirusi ka vrarë personin e shtatë në Italinë fqinje.

Sipas mediat italiane, viktima eshte një 62-vjeçar i cili prej ditësh ishte i infektuar nga virusi vdekjeprurës, ndërsa sot ai nuk ka mundur të mbijetojë duke humbur betejën me jetën.

Ndërkohë numri i të prekurve nga koranavirusi në Itali përllogaritet të jetë në 229, ndërsa ky bilanc përkeqësohet nga minuta në minutë.

172 të prekur janë shënuar në Lombardi ndërsa në Veneto ka 33 të prekur.

8 raste të dyshuara me koronavirus në Shqipëri, reagon ministria e Shëndetësisë

Koronavirusi, kryebashkiaku i Milanos mesazh të ndjerë qytetarëve: Boll zbrazët supermarketet por…

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.