Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Koronavirusi është përhapur në 34 shtete, mbi 2,625 viktima në të gjithë botën

Koronavirusi është përhapur në 34 shtete dhe deri tani numërohen 2 mijë e 625 viktima.

Kryeson Kina me 2 mijë e 592 jetë të humbura, e ndjekur nga Irani me 12, Koreja e Jugut 7, Italia 5, Japonia 4, Hong Kongu 2, si dhe nga një në Taivan, Francë e Filipine. Për Republikën Islamike ka spekulime se numri i viktimave është shumë i lartë.

Një deputet i cituar nga agjencia gjysmë zyrtare “Isna”, njoftoi për 50 të vdekur vetëm në Qom, por Teherani përgënjeshtron dhe konfirmon 12 viktima.

Në total, në të gjithë botën numërohen mbi 79 mijë të infektuar. Në Kinë, disa provinca po zbusin masat e rrepta, por kjo nuk vlen për Uhanin, që mbetet epiqendër e epidemisë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.