Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Kina ndalon rreptësisht konsumimin dhe tregtimin e kafshëve të egra

Komiteti i Përhershëm i Kongresit Popullor, organi më i lartë legjislativ në Kinë, miratoi një rezolutë për ndalimin absolut të tregtisë dhe të konsumit të mishit të kafshëve të egra.

Masa, synon të parandalojë në mënyrë efektive rreziqet për shëndetin.

Pas dispozitës, konsumi i kafshëve të egra, si ato që rriten në kafaze, është rreptësisht i ndaluar.

Nuk mbeten pas edhe gjuetia, tregtia dhe transporti i kafshëve të egra që rriten për qëllime të konsumatorit janë po ashtu rreptësisht të ndaluara.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.