Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Itali, koronavirusi ”zbraz” studiot televizive

Alarmi ndaj koronavirusit ka zbrazur edhe studiot televizive italiane.

Nga emisioni ”Le Iene”, tek Italia 1, te ”Che tempo che fa” i Fabio Fazios te Rai Tre.

Kësaj nuk i ka shpëtuar edhe emisioni i njohur ”Live – Non è la D’Urso” të Canale 5.

Shumë programe televizive kanë njoftuar se do të transmetohen pa audiencë në sallë.

Këto masa kanë ardhur pasi shumë nga studiot e televizionit janë të vendosura në Milano, që bën pjesë në rajonin e Lombardisë, ku është përshkallëzuar numri i të prekurve nga koronavirusi.

“Për herë të parë në 24 vjet të historisë së programit do të prezantojmë pa audiencë në studio”, deklaruan organizatorët e programit shumë popullor ”Le Iene”.

Edhe stilisti me fame botërore, Giorgio Armani prezantoi koleksionin e tij të ri me dyer të mbyllura, pa pjesëmarrës në këtë ngjarje të rëndësishme të modës, një vendim i marrë për të mbrojtur publikun kundër infeksionit të koronavirusit.

Të njëjtin vendim mori edhe stilistja tjetër e njohur, Laura Biagiotti.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.