Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Gjermani, tregjet financiare nën presion nga përhapja e koronavirusit

Shqetësimet lidhur me pasojat ekonomike të epidemisë së koronavirusit goditën tregjet financiare, ku u shënua një rritje e pasigurisë së investitorëve.

Indeksi kryesor i Frankfurtit, DAX, ra me 3,31%, ndërsa i ashtuquajturi Blue Chip (aksione shumë të qëndrueshme) i eurozonës “Eurostoxx 50” ra me 3,27%.

Investimi i sigurt i arit në parajsat fiskale u rrit, duke arritur në 1,679 dollarë për 31,1 gramë.

Në mëngjes çmimet e naftës u ulën në 57,13 dollarë për fuçi.

Përhapja ndërkombëtare e koronavirusit ka shkaktuar nervozizëm në tregje.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.