Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Çfarë po ndodh në Rinas? A po kontrollohen pasagjerët për koronavirusin?!

Pasagjerët në Rinas, u nënshtrohen kontrolleve që nga martja e temperaturës, gjithashtu edhe personeli shfaqet me maskat mbrojtëse në fytyrë. Pas frikës nga koronavirus, jo të paktë me maska mund të shihje sot edhe disa prej pasagjerëve.

Në një konferencë për mediat sot, Ministrja e Shëndetësisë theksoi se:

“Shqipëria nuk ka asnjë rast te konfirmuar. Ju keni informuar për rastet që kanë qenë të dyshuara ku gjashtë raste që janë analizuar kanë rezultuar negative.

Kemi dyfishuar masat në pikat kufitare. Në aeroportin e Rinasit, në portin e Durrësit, Vlorës, Sarandës dhe në pikat e kalimit kufitar tokësor, ku vetëm dje kemi monitoruar më shumë se 4500 udhëtarë që kanë ardhur nga vendet që kanë transmetim komunitar ku futet edhe Italia”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.