Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

“Ti ke virus, largohu”, italianët e frikësuar ofendojnë dhe dhunojnë kinezen

Një shtetase kineze u ofendua dhe u dhunua nga një çift italianësh për shkak të koronavirusit. Sipas mediave italiane, një burrë dhe një grua i kërkuan kinezes 40-vjeçare Dora Vanchiglia që të largohet sepse mban virus vdekjeprurës.

“Ti je një kineze. Ti ke virus, largohu”. Pas fyerjeve, çifti goditi kinezen. Më pas kjo e fundit e denoncoi rastin në polici. Sipas saj, ata ju afruan të dy ndërsa po kalonin rrugën.

Ndërhyrja e disa kalimtarëve bëri që dhuna të ndërpritet. Kinezja jeton që prej vitit 1997 në Piemonte. Mesa duket, italianët janë frikësuar nga përhapja e koronavirusit dhe për shkak të dy viktimave të shënuara deri tani.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.